Gospel Rain

Gospel Rain to kilkudziesięcioosobowy zespół, tworzony przez charyzmatyczny pop-gospelowy chór, wspierany przez znakomitych solistów i instrumentalistów. To zespół o niezwykłej energii i spontaniczności koncertowej, która objawia się w autentycznym, żywym kontakcie z publicznością.

Gospel Rain jest jednym z najstarszych zespołów w Polsce, stworzonych z chrześcijańskiej inspiracji. W roku 2016 świętował swój jubileusz 25-lecia istnienia. Założycielem i liderem zespołu jest Grzegorz Głuch – kompozytor, aranżer, wokalista, jeden z najbardziej znanych animatorów środowiska muzyki gospel.

W dorobku fonograficznym Gospel Rain znajdują się cztery płyty. W początkach 2016 roku ukazała się najnowsza koncertowa płyta OGIEŃ. Zaproszenie do udziału w nagraniach płyty przyjęli Łukasz i Paweł Golcowie, najbardziej znany polski muzyczny duet braci-bliźniaków, rozpoznawalnych głównie jako liderzy zespołu Golec uOrkiestra. W nagraniach wzięli także udział: Olga Szomańska – znakomita wokalistka, aktorka, Kasia Dereń – jeden z najbardziej głosów polskiej sceny, a także Mate.O, kompozytor i autor tekstów wielu hymnów i pieśni chwały.

Zespół sięga do wielu źródeł i inspiracji muzycznych, jego twórczość jest fuzją muzyki gospel, praise&worship, soul, a także owocem fascynacji nowymi brzmieniami. Specyficzne i rozpoznawalne brzmienie Gospel Rain opiera się na pięknych aranżacjach chóru, dynamice zespołu instrumentalnego oraz dużej różnorodności stylistycznej piosenek.

Natalia Niemen

Natalia Niemen to wokalistka, altowiolistka, plastyczka, autorka muzyki i tekstów. Z muzyką związana jest od najmłodszych lat. Jest absolwentką warszawskiej szkoły muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w klasie altówki. Zarówno w tworzeniu muzyki, jak i w wyrazie wokalnym artystka inspiruje się starym rhytm’n’bluesem, rock’n’rollem, ekspresją pieśniarzy flamenco, ale także chorałem gregoriańskim i muzyką cerkiewną. Osobowość i głos artystki należą do jednych z najbardziej charakterystycznych i nietuzinkowych dzisiejszej muzyki polskiej.

Prowadzący Warsztaty

Grzegorz GŁUCH

Kompozytor, dyrygent, autor tekstów i aranżer, zwłaszcza muzyki gospel i praise&worship.

Założyciel i lider Gospel Rain, kompozytor i producent wszystkich płyt zespołu: Ten, Kto przychodzi (2000) oraz Startooj (2006) N (2011) oraz najnowszej płyty Ogień (2016). Kierując Gospel Rain koncertował i współpracował ze znakomitymi muzykami: Natalią Kukulską, Mieczysławem Szcześniakiem, Piotrem Cugowskim, Mate.o, Natalią Niemen, Olgą Szomańską, Moniką Kuszyńską, Patrycją Golą, Beatą Bednarz, Krzysztofem Cugowskim, Krzysztofem Iwaneczko, Darkiem Malejonkiem, Andrzejem Lampertem, Grzegorzem Urbanem, Piotrem Nazarukiem, Pawłem Zareckim, Krzysztofem Zalewskim, Adamem Krylikiem, zespołami Wieko i Full Power Spirit, Kolah oraz Amy Lingamfelter. Przez ponad dekadę śpiewał w chórze TGD, współtworząc kilka utworów dla grupy. Jest producentem muzycznym wielkich Koncertów Chwały, które regularnie od 2003 roku odbywają się w wieczór Bożego Ciała w Lublinie. W ich czasie prowadzi ponad stuosobowy Chór dla Jezusa. Z pasją dzieli się umiejętnościami prowadząc warsztaty muzyczne w całej Polsce, których uczestnikami były już łącznie tysiące pasjonatów śpiewu w Polsce. Prowadzi Chadek Gospel Choir, Świdnik Gospel Choir i Krasnobrodzki Gospel. W swym dorobku ma kilkadziesiąt autorskich piosenek i aż kilkaset aranżacji innych utworów.

Sylwia Piotrowska

Z wyróżnieniem ukończyła studia na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa w klasie wokalnej na UMCS oraz studia pedagogiczne o specjalności szkolnej i opiekuńczej. Wzięła udział w nagraniu płyty z okazji 60-lecia UMCS oraz krązków: Startooj i N i Ogień Gospel Rain. Jest jurorem na licznych przeglądach i festiwalach muzycznych.

Solistka w zespole Gospel Rain, jazzowych składach eSQb i B4 oraz nowopowstałym projekcje Depozyt. Wraz z zespołem supportowała gwiazdy polskiego i zagranicznego formatu. Miała możliwość śpiewać u boku takich artystów jak: Ewa Uryga, Perfekt, FPS, Patrycja Gola, Ewelina Flinta… Wzięła udział w kilku festiwalach, programach i koncertach telewizyjnych (kolędy TVP 2 w 2007; program ,,Kawa czy herbata”, ,,Miedzy Ziemią a Niebem”). Obecnie pracuje jako trener wokalny w Studiu Muzyki Rozrywkowej i Jazzu J’Sound (www.jsoundart.pl).

Jakub Piotrowski

Pianista, kompozytor, aranżer. Absolwent Szkoły Muzycznej im, Karola Lipińskiego I i II st. w Lublinie (klasa fortepianu). Połączenie słuchu absolutnego z ogromną wrażliwością muzyczną zaowocowało wyróżnieniem na dyplomie na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej w Katowicach.

Obecnie dyrektor muzyczny w Agencji Artystycznej J’Sound, realizator dźwięku w Studiu Nagrań J’Sound oraz wykładowca na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa UMCS.  Pianista w zespole Gospel Rain, Jazzowych składach eSQb i B4, mózg projektu Depozyt. Współpracował z Teatrem im. J. Osterwy, Teatrem Lalki i Aktora, Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie. Na scenie współpracował z Marysią Sadowską, Krzysztofem Kiliańskim, Violą Brzezińską, FPS, Ewą Urygą i Patrycją Golą.

GOSPEL KIDS

Ewa Giska

Żona, mama, absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku, flecistka, wokalistka oraz kompozytorka. Obecnie wicedyrektor PSM I st. w Dywitach, prezes Fundacji 36i6.

Od kilku lat prowadzi w Olsztynie Chór Gospel Wniebogłosy. Tworzy projekty kulturalno-edukacyjne oraz profilaktyczne dla dzieci i młodzieży. Co roku współorganizuje Olsztyńskie Warsztaty Gospel przyciągające rzesze chórzystów i słuchaczy. Zawsze pełna entuzjazmu i energii.

W tym roku warsztaty będą w Kamienicy Naujackiej, przy ul. Dąbrowszczaków 3.

Koncert Finałowy odbędzie się w Amfiteatrze Cz. Niemena, godz. 20.00. Bilety dostępne w MOK.