Komentarze są wyłączone

Pomoc Ukrainie

Witajcie drodzy Przyjaciele z Olsztyna, z Polski i zza granicy.

Od dziś rusza strona www.pomoc.twojaprzystan.pl, dedykowana Pomocy Ukrainie. Mamy poczucie, że działania pomocowe dla uchodźców, to nie będzie sprint, tylko ultramaraton, dlatego chcemy pomagać w przemyślany i długofalowy sposób.

Strona jest czytelna, a za każdy dział odpowiada inna osoba, z którą można bezpośrednio kontaktować się. Grono wolontariuszy z Olsztyna i nie tylko wyrażą gotowość zaangażowania.
Już jutro bedzie mozna przeczytac stronę w języku ukraińskim, angielskim i niemieckim, a to dlatego, że wiele osób z Zachodu dopytuje nas, jak można wpłacić pieniądze na rzecz uchodźców i chcą zrobić to przez kościół, jako wiarygodną, weryfikowalną i lokalną instytucję. Zatem możecie wysyłać swoim znajomym link.
W niedługim czasie powstanie też zakładka – DAM PRACĘ/PRZYJMĘ PRACĘ, bo będzie to również realna potrzeba naszych przyjaciół ze Wschodu, bezczynność dla psychiki jest rownież ciężka.
Jeśli potrzebujecie wsparcia dla rodzin, które obecnie gościcie, to rownież dzwońcie, piszcie, z radością Wam pomożemy.

Słowo na dziś:
Kościół to wspólnota. Jest właśnie po to, by nieść ratunek, zarówno duchowy, jak i fizyczny. Te dwa „elementy” są jak dwa wiosła, mając tylko jedno wiosło, kręcimy się w kółko, mając dwa płyniemy do celu.
Jezus przyszedł do tych co źle się mają i my chcemy być tacy, jak ON.
https://pomoc.twojaprzystan.pl

Komenarze są wyłączone.